JAK OCHRÁNIT AUTOMOBIL PŘED ŠKRÁBANCI?

JAK OCHRÁNIT AUTOMOBIL PŘED ŠKRÁBANCI?


Každý majitel automobilu, ač je sebelepším řidičem nedokáže karoserii vozu ochránit před škrábanci a odřeninami. Zaparkujete si vesele na parkovišti, jdete nakoupit a po návratu z obchodu je Váš vůz „obohacen“ o nějakou odřeninu? Nezoufejte, karoserii vozu(kapotu, prahy, nárazníky...) lze ochránit proti odřeninám i škrábancům pomocí speciální ochranné autofólie.

Na našem trhu je dostupná celá řada speciálních přípravků pro ochranu karoserie vozu. Avšak žádný s nich nenabízí takovou odolnost jako kvalitní autofólie. Při aplikaci autofólie není plněna pouze estetická, či „reklamní“ funkce, ale vzhledem ke své pevnosti poskytuje karoserii i ochranu proti drobným škrábancům, oděrkám a proti posypové soli.
Které fólie se používají pro ochranu laku?

Důraz je kladem na co nejvyšší ochranu karoserie vozu. Pro zvýšení odolnosti karoserií se nejvíce osvědčili čiré transparentní fólie o síle až 200 mikronů.
Po aplikaci ochranné fólie je zajištěna vysoká ochrana všech částí vozu a zároveň nedochází ke změně vzhledu. Následně tedy není nutné provádět zápis o aplikaci fólií do technického průkazu vozidla a to ani při celopolepu vozu.


Ochranné fólie, ale přináší ještě celou řadu dalších výhod.

  • transparentní fólie lze renovovat stejně jako klasický autolak a to pomoci brusných past a kotoučů
  • během celé životnosti autofolií lze provádět jejich renovaci
  • po odstranění fólie nezůstávají na karoserii žádné stopy a nedochází k poškození původního laku

 

V okamžiku kdy se rozhodnete pro ochranu autolaku aplikací autofólie, nemusíte si zvolit pouze čirou variantu. Ta je vhodná v okamžiku, kdy nechcete měnit vzhled vozidla. Nejen ochranu na vysoké úrovni, ale i designovou změnu vzhledu karoserie samozřejmě nabízí také ostatní typy autofólií – karbonové, barevné, perleťové, metalické, matné, či polepy s vlastním motivem. Samostatnou kapitolou jsou 3D, 4D a 5D fólie o síle až 300 mikronů – které Vám umožňují měnit design vozu dle Vašich představ.

 

Vyplatí se ochrana karosérie?
Pro zabránění drobnému mechanickému poškození laku, rýhám, menším škrábancům, odřeninám či tečkám od kamínků jsou cohranné fólie velice účinné. Navíc ochranná autofolie chrání původní autolak před vlivem UV záření a nedochází k jeho blednutí.
Vzhledem ke své vysoké mechanické odolnosti prodlužují ochranné autofólie životnost celé karoserie. Navíc jak jsme již zmínili pomáhají zachovat původní barvu vozu, vůz neztrácí na finanční hodnotě a nedochází k degradaci vzhledu. Jsou proto vhodné i pro aplikaci na nový celolak.

Polepení vozu ochrannou autofolií je mnohem méně finančně náročné, než opravy škrábanců přelakováním. Mimo jiné je zachován jednotný odstín karoserie, k čemuž při nastříkání nového laku na různých částech vozu nedojde. Při opravách lakováním jsou znatelné barevné rozdíly.

Životnost ochranných fólií je minimálně 5 let, což je výhodné především pro firemní vozy, které jsou následně odprodávány.